مقاله تعامل بین پاتوژن های تنفسی و مخاط (2016 الزویر)

 

 

عنوان فارسی مقاله تعامل بین پاتوژن های تنفسی و مخاط
عنوان انگلیسی مقاله The Interaction between Respiratory Pathogens and Mucus
فهرست مطالب مقدمه

مخاط دستگاه تنفسی

سودوموناس آئروژینوزا

ویروس های پیوسته یاخته ای تنفسی

ویروس های آنفلونزا

چرخه ی تکثیر ویروس آنفلونزا و نقش هماگلوتینین و نورآمینیداز

تعامل بین ویروس آنفلونزا و مخاط سیستم تنفسی و اهمیت نوروآمینیداز

دورنما

منابع

نمونه مقاله انگلیسی The interaction between respiratory pathogens and their hosts is complex and incompletely understood. This is particularly true when pathogens encounter the mucus layer covering the respiratory tract. The mucus layer provides an essential first host barrier to inhaled pathogens that can prevent pathogen invasion and subsequent infection. Respiratory mucus has numerous functions and interactions, both with the host and with pathogens. This review summarizes the current understanding of respiratory mucus and its interactions with the respiratory pathogens Pseudomonas aeruginosa, respiratory syncytial virus and influenza viruses, with particular focus on influenza virus transmissibility and host-range specificity. Based on current findings we propose that respiratory mucus represents an understudied host-restriction factor for influenza virus.
نمونه ترجمه فارسی

تعامل بین پاتوژن های تنفسی و میزبان های آن ها، پیچیده بوده و به خوبی درک نشده است . این تعامل پیچیده به صورت خاص زمانی ایجاد می شود که این پاتوژن ها با لایه ی مخاطی روی دستگاه تنفسی، تماس پیدا می کنند. لایه ی مخاطی اولین لایه ی محافظتی در بدن میزبان نسبت به پاتوژن های دستگاه تنفسی را ایجاد می کند که این لایه، می تواند مانع حمله ی پاتوژن ها و در نتیجه مانع عفونت بشود.  مخاط تنفسی عملکرد ها و تعامل های مختلفی دارد، هم نسبت به بدن میزبان  و هم نسبت به پاتوژن ها. ما در این مرور، به صورت خلاصه درک فعلی در رابطه با مخاط تنفسی و تعامل آن با پاتوژن های تنفسی یعنی سودوموناس آئروژینوزا ،  ویروس سونسیتیال تنفسی و ویروس آنفلونزا بررسی می کنیم و تمرکز اصلی ما بر روی قابلیت عبور ویروس آنفلونزا  و ویژگی های مرتبط با میزبان، می باشد. بر اساس یافته های فعلی، پیشنهاد ما این است که مخاط تنفسی، یکی از عوامل محدود کننده ی فعالیت ویروس های آنفلونزا می باشد که هنوز به صورت کامل ارزیابی و بررسی نشده است.

توجه؛ (همانطور که در نمونه ترجمه مشاهده مینمایید، این ترجمه توسط مترجم مجرب با رشته مرتبط به صورت کاملا تخصصی انجام شده و ادامه مقاله نیز به همین صورت با کیفیت عالی در فرمت ورد و pdf آماده خریداری و دانلود میباشد.)

سال انتشار 2016
ناشر الزویر
مجله  سلول میزبان و میکروب – Cell Host & Microbe
 صفحات مقاله انگلیسی 10
صفحات ترجمه مقاله 27
مناسب برای رشته پزشکی
مناسب برای گرایش پزشکی ریه یا پولمونولوژی، باکتری شناسی پزشکی
توضیحات این مقاله ترجمه شده و فایل تایپ شده با فرمت ورد آن آماده خریداری و دانلود میباشد.
دانلود مقاله انگلیسی ○ دانلود رایگان مقاله انگلیسی با فرمت pdf (کلیک کنید)
خرید ترجمه فارسی ○ خرید ترجمه آماده این مقاله با فرمت ورد (کلیک کنید)
سایر مقالات این رشته ○ مشاهده سایر مقالات رشته پزشکی (کلیک کنید)

 

 

دیدگاهتان را بنویسید